Żadne ze zdjęć zamieszczonych na tej stronie nie może być kopiowane, publikowane, reprodukowane i wykorzystywane w jakikolwiek sposób bez pisemnej zgody autora.

All rights reserved, copying materials on this website without the prior consent of the owner is prohibited.

Teplickie Skaly szlakiem okrężnym

  • Teplickie Skały położone w Czechach to wyjątkowa atrakcja i obowiązkowy punkt na mapie każdego turysty odwiedzającego Sudety

    Teplickie Skaly szlakiem okrężnym

Położony w Republice Czeskiej Narodowy Rezerwat Przyrody Adrszpasko-Teplickie Skały jest jedną z ciekawszych i wartych odwiedzenia atrakcji turystycznych położonych w Sudetach. Rezerwat zlokalizowany jest tuż przy granicy z Polską, w niewielkiej odległości od gminy Mieroszów. Adrszpasko-Teplickie Skały to zachodnia część Gór Stołowych. Położone są na Broumovskiej Vrchovinie.

W okolicę rezerwatu możemy dostać się z Polski kilkoma przejściami granicznymi, między innymi z Mieroszowa, od strony Lubawki oraz Kudowy Zdrój. W ostatnim czasie zostało uruchomione połączenie kolejowe z Wrocławia przez Wałbrzych do Adrszpachu.

W poniższej galerii znajdziecie fotografie wykonane podczas mojego przejścia przez Teplickie Skalne Miasto niebieskim szlakiem okrężnym, którego długość wynosi 5,9 km.

Szlak Okrężny poprowadzi Was przez wszystkie najciekawsze i warte obejrzenia atrakcje Teplickich Skał. Szlak przebiega głównie dnem kanionów położonych pomiędzy pionowymi skalnymi ścianami - znajdziecie tu wiele ciekawych formacji skalnych oraz wysokich baszt skalnych, których wysokość dochodzi do 100m. Na terenie Teplickich Skał znajdują się także ruiny zamku Střmen. Zamek ten położony jest w pierwszej części szlaku, na szczycie jednej ze ścian, na którą prowadzą strome trzystustopniowe schody. W tym miejscu uprzedzam, że dostanie się na szczyt zamku i jego główny punkt widokowy nie jest łatwe, a podczas wizyty większej liczby turystów na schodach tworzą się długie kolejki.

Szlak okrężny nie należy do zbyt trudnych do pokonania - mamy jedynie około 300 metrów przewyższeń głównie w jego pierwszej połowie.

Ceny biletów wstępu na Teplickie Skały nie są wygórowane: normalny to koszt 100 koron ( 17 zł ) ulgowy 50 koron ( 8,5 zł ) dzieci do lat 6 mają darmowy wstęp. Przy kasie biletowej znajdziemy także kilka restauracji oraz parking dla pojazdów osobowych, koszt pozostawienia auta to jedynie 50 koron ( 8,5 zł ).

Teplickie Skały są idealnym miejscem na rodzinną wycieczkę - mam nadzieję, że poniższe fotografie zachęca Was do odwiedzenia tego wyjątkowego miejsca.

Komentowanie jest wyłączone.