Żadne ze zdjęć zamieszczonych na tej stronie nie może być kopiowane, publikowane, reprodukowane i wykorzystywane w jakikolwiek sposób bez pisemnej zgody autora.

All rights reserved, copying materials on this website without the prior consent of the owner is prohibited.

O Mnie

Rafał Kotylak

Urodziłem się w 1976 w Piechowicach i pomimo kilkuletniego poszukiwania swojego miejsca na ziemi to właśnie w tym małym, podgórskim miasteczku postanowiłem osiedlić się na stałe. Obecnie swoje życie dzielę wraz z żoną Anetą, córeczką Zosią , psem i kotem .

Jestem jednym z tych, o których się mówi, że „ nie pracują”, ponieważ moja praca jest również moją pasją. Fotografią zajmuję się od nastoletnich lat. Początkowo była to typowa amatorszczyzna na potrzeby własne, rodziny i przyjaciół, nie sądziłem, że kiedyś to właśnie fotografia będzie moim głównym źródłem utrzymania i wielką pasją. Dzisiaj prowadzę własną działalność gospodarczą, która obejmuje fotografię muzyczną, krajobrazową, rodzinną , sprzedaż kalendarzy, magnesów i innych przedmiotów z pracami mojego autorstwa.

Fotografia krajobrazowa to dla mnie praca, pasja, ale również swoista terapia, nic tak nie koi nerwów i nie pozawala zapomnieć o codziennych problemach jak wschód słońca na szlaku.

Wybierając się w góry to wszystko co mnie irytuje, denerwuje a czasem zwyczajnie wkurza zostawiam na dole, a do plecaka zabieram tylko prowiant i aparat. Góry pozwalają mi swobodnie oddychać, to moja mała dezercja z dzisiejszego świata, który wciąż wymaga od nas więcej i więcej . To właśnie ten głęboki oddech staram się przekazywać na swoich fotografiach: wolność, zmienność, naturę w swojej prawdziwej odsłonie, nie zniszczonej jeszcze przez człowieka.

Jestem członkiem stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Ducha Gór. Celem stowarzyszenia jest integracja partnerskich działań organizacji pozarządowych, lokalnych przedsiębiorców, samorządów, instytucji publicznych i osób fizycznych na rzecz jak najlepszego wykorzystania zasobów naturalnych i kulturowych dla rozwoju turystycznego, podniesienia jakości życia mieszkańców oraz stworzenia spójnego programu zrównoważonego rozwoju obszaru gmin: Mysłakowice, Janowice Wielkie i Podgórzyn (w latach 2006-2008).

Współpracuję z regionalnymi artystami i wytwórcami oraz portalami, organizacjami i stowarzyszeniami turystycznymi, gminami Karpacz, Piechowice.

Obecnie współpracuję z kilkunastoma festiwalami w Polsce i zagranicą między innymi z : Brutal Assault, Metal Mine Festival, Obscene Extreme Festival, MetalGate Czech Death. Jestem oficjalnym fotografem firmy Czarcie Kopyto, współpracuję także z wieloma magazynami i zespołami muzycznymi.

Pracuję na profesjonalnym sprzęcie firm Nikon, Sigma, Genesis Gear, Light Craft Workshop, Cokin, Hoya, Lowerpro, Manfrotto,

Od stycznia 2019 zostałem ambasadorem marki Genesis Gear

Od wielu lat jestem oficjalnym fotografem firmy Czarcie Kopyto

Moje aparaty fotograficzne to pełnoklatkowe:
Nikon D800
Nikon D750

Posiadane obiektywy:
Nikon Nikor 17-35 mm f/2.8 D AF-S IF-ED
Nikon Nikkor 20-35mm f/2.8 D AF
Nikon Nikkor 50 mm f/1.4 G AF-S
Sigma 24-70 mm f/2.8 EX DG HSM
Sigma 70-200 mm f/2.8 EX APO OS HSM

Lampa błyskowa:
Nikon SB900

Statyw:
Genesis ABT z głowicą ABH-36
Manfrotto MT055XPRO3 z głowicą MHXPRO - 3W

Oświetlenie studyjne:
Quantuum Move 400 Kit

krajobrazy, przyroda, natura

Landscape

To krajobrazowa część mojej pasji, która jednocześnie stała się fragmentem mojej pracy. Możecie tu obejrzeć fotografie z moich wypraw do niezwykłych miejsc, które ciągle mnie inspirują i zaskakują swoją różnorodnością i zmiennością w zależności od pory dnia lub roku.

fotografia rodzinna i okolicznościowa

Family Pic

Od tego zaczynałem - od fotograficznych zapisów moich uroczystości rodzinnych, spotkań z przyjaciółmi, portretów bliskich mi osób. Dzisiaj profesjonalnie zajmuję się utrwalaniem najważniejszych chwil w życiu moich klientów i choć jest to element mojej pracy to do każdego zlecenia podchodzę indywidualnie mając w pamięci swoje najważniejsze dni. Z efektami mojej pracy i ofertą możecie zapoznać się na stronie FamilyPic.pl

festiwale, koncerty, sesje zespołów muzycznych

Music

Koncerty, festiwale muzyczne, eventy, indywidualne sesje muzyków oraz zespołów muzycznych, to cześć mojej pracy zawodowej, która sprawia mi ogromną radość i satysfakcję. Obecnie jestem oficjalnym fotografem wielu festiwali, współpracuje z kilkunastoma znanymi zespołami i firmami branży muzycznej. W zakładce Music Photography możecie się zapoznać z fotografiami o tematyce muzycznej.

Fotografia to sztuka zamknięcia tego co nieuchwytne w kadrze fotograficznym.

imagedrops
imagedrops
imagedrops