Żadne ze zdjęć zamieszczonych na tej stronie nie może być kopiowane, publikowane, reprodukowane i wykorzystywane w jakikolwiek sposób bez pisemnej zgody autora.

All rights reserved, copying materials on this website without the prior consent of the owner is prohibited.

Doliną Łaby ze Szpindlerowego Młyna na Panczawski Wodospad – czyli jeden z najpiękniejszych szlaków w Karkonoszach

  • 20.06.2021 Czechy - Karkonosze

    Doliną Łaby ze Szpindlerowego Młyna na Panczawski Wodospad - czyli jeden z najpiękniejszych szlaków w Karkonoszach

Wakacje przed nami, pewnie spora część z Was odwiedzi Karkonosze :)

Mam dla Was małą niespodziankę propozycję wycieczki jednym z najpiękniejszych szlaków w całych Karkonoszach. Jest to szlak prowadzący z Szpindlerowego Młyna Doliną Łaby, przez Łabski Dół do najwyższego wodospadu w Karkonoszach czyli Wodospadu Panczawy, którego łączna długość kaskad to 148 metrów. Szlak określił bym jako niezbyt trudny, ale długi w obie strony to około 18 km kilometrów, ale wrażenia dla turysty niesamowite. Główne atrakcje jakie na nas tu czekają to oczywiście 3 wodospady Mały Łabski Wodospad, Łabski Wodospad oraz Panczawski Wodospad, oprócz wodospadów podziwiać można tutaj Łabski Dół, Pancavska Jama, Navorska Jama, gdy wdrapiemy się na szczyt kotła obejrzymy szerokie i piekne panoramy na Karkonosze widziane od Czeskiej strony.

Osobiście nie lubię wracać szlakiem, którym przyszedłem dlatego wraz z moją żoną i córką zrobiliśmy pętlę Szpindlerovy Mlyn, Labska Bouda, Panczawski Wodospad, Vrbatowa Bouda, Horni Miseski i powrót do Szpindlerowego Młyna. Gdybyście wybrali taką trasę to polecam w okolicy Vrbatowej Boudy obrać żółty szlak i zejść pięknym trawersem lub przejść przez Medviedin . My tym razem zeszliśmy czerwonym szlakiem czyli mało atrakcyjną drogą asfaltową, którą porusza się transport publiczny do Vrbatowej Boudy.

Szlak polecam szczególnie dla turystom ruszającym na szlak z pociechami, dzieci nie będą tu się nudzić szlak bardzo atrakcyjny, krajobraz zmienia sie co kilkaset metrów a nawet i częściej. Poniżej spora galeria zdjęć zapraszam do obejrzenia

Kilka podstawowych Informacji:

Link do trasy pomijający odcinek asfaltowy: Mapa Turystyczna

Dojazd ze Szklarskiej Poręby 60 km  -1,20 godziny

Parking: 150 koron lokalizacja kliknij tutaj

Trudność trasy: średnio trudna dla osób poruszających się po szlakach łatwa

Czas Przejścia trasy: na spokojnie 6-7 h

Szlak: niebieski z parkingu do Łabskiej Boudy następnie czerwony gdyby ktoś poszedł dalej to czerwony lub żółty powrót do Szpindlerowego Młyna

Obiad: pyszne tradycyjne czeskie jedzenie polecam Hotel Diana wysoka jakość niska cena 3 obiady  knedle z gulaszem, smazony ser, frytki + piwo  + 2 kofole około 550 koron ( niecała stówka ). Obiekt położony 100 metrów od parkingu przy głównej drodze.

Zostaw komentarz