Żadne ze zdjęć zamieszczonych na tej stronie nie może być kopiowane, publikowane, reprodukowane i wykorzystywane w jakikolwiek sposób bez pisemnej zgody autora.

All rights reserved, copying materials on this website without the prior consent of the owner is prohibited.

Hrad Kost – Czeski Raj, Czechy

  • Czeski Raj, Czechy - kwiecień 2019

    Hrad Kost - Zamek Kost

Zamek Kost odwiedziłem w 2019 roku i z tego czasu pochodzą poniższe fotografie. Niestety nie było czasu by wcześniej pokazać ten wspaniały zamek ;)

Nie będę się mocno rozpisywał na temat tego obiektu. Jest to jeden z ładniejszych zamków w Czeskim Raju. W tym regionie znajdziecie sporo tego typu obiektów a całości piękna dopełnia wyjątkowy krajobraz. Oprócz samego zamku warto udać się na krótki spacer pomiędzy wapiennymi skałami w stronę jeziorka Oborsky rybnik - link do trasy znajdziecie tutaj ten odcinek ma długość 1,5 km w jedną stronę. Warto także przejść kilkadziesiąt metrów zielonym szlakiem nad kolejne jeziorko Bily rybnik, skąd rozpościera się ciekawa panorama na zamek. Cała okolica jest dość atrakcyjna dlatego można tu się wybrać na cały dzień i taka wycieczka jest idealnym pomysłem na brzydką pogodę w okolicy Karkonoszy.

2 ważne informacje dotyczące tego miejsca:

1.Zamek Kost położony jest w bliskiej odległości od autostrady Liberec- Praga dlatego jeśli zamierzacie dotrzeć tu krótkim odcinkiem tej autostrady to pamiętajcie że koniecznie trzeba wykupić winietę. Natomiast ja zaplanowałem wam trasę, którą ja jeżdżę z pominięciem autostrady. Na tych dwóch trasach nie trzeba wykupywać winiety (która posłuży tylko jeden dzień).

2.Obiekty zabytkowe: jak zamki czy pałace w Czechach czynne są od kwietnia do końca listopada. Obiekty nieczynne są także w różne dni tygodnia zależnie od wybranego miesiąca i obiektu. Należy o tym pamiętać, by nie pojechać tam na darmo tylko po to by pocałować klamkę zamkniętego obiektu. Dlatego zawsze sprawdzajcie na stronie główniej możliwe daty odwiedzin obiektu.

Zamek Kost / Hrad Kost

Przydatne Informacje:

Otwarte:

Kwiecień - Październik

Link do oficjalnej strony obiektu:

https://www.kost-hrad.cz/en/hrad-kost-english/

Czas przejścia:

Pełna trasa po zamku 2,5h

Pełna trasa po zamku +  trasa przy skałach nad Oborski Rybnik 4h

Dojazd autem z pominięciem płatnej autostrady:

Szklarska Poręba - Zamek Kost odległość 85 km czas przejazdu 1.45h  mapa

Karpacz - Zamek Kost odległość 107 km czas przejazdu 2.15h  mapa

Parking płatny:

Aktualnie nie znam ceny na rok 2023 pewnie pojawi się w kwietniu, jak obiekt zostanie otwarty na letni sezon. Ostatnia cena to 60 koron auto osobowe

Bilety wstępu: 

dostępne jest tu kilka opcji zwiedzania dlatego najlepiej zapoznać się z cenami na stronie głównej pod linkiem https://www.kost-hrad.cz/en/hrad-kost-english/

Przykładowo cena łączona za 2 ( zwiedzanie całego obiektu ) to:

dzieci do lat 6 za darmo

dzieci 6-15 lat 100 koron ( około 20 zł )

seniorzy 180 koron ( około 36 zł )

młodzież / studenci 15-26 lat 180 koron ( około 36 zł )

dorośli 250 koron ( około 50 zł )

Żółty szlak w stronę Oborsky rybnik

Zostaw komentarz