Żadne ze zdjęć zamieszczonych na tej stronie nie może być kopiowane, publikowane, reprodukowane i wykorzystywane w jakikolwiek sposób bez pisemnej zgody autora.

All rights reserved, copying materials on this website without the prior consent of the owner is prohibited.

Yorkshire 2010 część 1

  • 2010 część 1

    Yorkshire

W ostatnim czasie poszperałem na moich dyskach zawierających sporo zdjęć z czasów kiedy sporo zwiedzałem Wielką Brytanię. Co jakiś czas postaram się wybrać trochę tych zdjęć i je  pokazać. Nie będę to pro zdjęcia typu wschód i zachód słońca, będą to zdjęcia z miejsc, które odwiedzałem o różnych porach dnia, i roku. Dodam że w tamtych czasach nie posiadałem aparatu "lustrzanki" i większość tych zdjęć to były zwykłe pliki jpg, tak czy inaczej mam nadzieję że te fotografie będą dla was miłą odskocznią od Karkonoszy i okolicy.

Ciekawostką jest także fakt że jedna fotografii tu prezentowanych wygrała konkurs fotograficzny dotyczący parku narodowego Yorkshire Dales, fotografia i kolejne 2 zdjęcia ukazały się także w albumie fotograficznym dotyczącym parku. Jest to zdjęcie wykonane na drugim najwyższym szczycie Yorkshire Dales zwanym Ingelborough 723 m n.p.m. przedstawia barana wyglądającego zza skały, w dole rozciąga się szeroka panorama tej ciekawej okolicy. Fotografia konkursowa nie była fotografią kolorową.

Ciekawostka Yorkshire  Dales było planem filmowym wielu ciekawych i znanych filmów, w tym słynny Harry Potter fotografia 3 i 5 Malhalm Cove. Są tu także zdjęcia z Whitby gdzie znajdują się ruiny opactwa, legenda głosi że był to zamek Draculi.

Dziś pierwsza paczka Yorkshire z 2010 roku

Zostaw komentarz